Bakı Moderndə 2026–2027-ci tədris ili üzrə AP imtahanlarına qeydiyyat başlayır
Bakı Modern Təhsil Kompleksi Azərbaycanın rəsmi AP İmtahan Mərkəzi kimi 2026–2027-ci tədris ili üzrə AP imtahanlarına qeydiyyatı elan edib.
AP proqramı ABŞ, Böyük Britaniya, Kanada, Avropa və dünyanın nüfuzlu universitetləri tərəfindən tanınan ən prestijli beynəlxalq akademik proqramlardan biridir. Proqram tələbələrə akademik hazırlıqlarını nümayiş etdirməyə və seçdikləri ixtisas üzrə daha dərin bilik əldə etməyə imkan verir.
Qeydiyyatın başlanması və imtahan sifarişlərinin yaradılması 2026-cı ilin sentyabrında nəzərdə tutulur. Qeydiyyat mərhələsi 2026-cı ilin oktyabr–noyabr aylarında keçiriləcək. AP imtahanlarının 3–14 may 2027-ci il tarixlərində keçirilməsi gözlənilir. AP universitet müraciətlərində akademik üstünlük, bəzi universitetlərdə isə kredit və dərs azadolmaları imkanı yarada bilər.
Rəsmi AP İmtahan Mərkəzi olaraq Bakı Modern Təhsil Kompleksi beynəlxalq standartlara uyğun təhlükəsiz və peşəkar imtahan mühiti təqdim edir.

AP Exam Registration for the 2026–2027 Academic Year Opens at Baku Modern
Baku Modern Education Complex, an official AP Exam Center in Azerbaijan, has announced registration for AP exams for the 2026–2027 academic year.
The AP programme is one of the most prestigious international academic programmes, recognised by leading universities in the United States, the United Kingdom, Canada, Europe and around the world. It allows students to demonstrate their academic preparation and gain deeper knowledge in their chosen field.
Registration and exam orders will begin in September 2026, followed by the registration stage in October–November 2026. AP exams are expected to take place from 3 to 14 May 2027. AP can provide an academic advantage in university applications, as well as opportunities for credit and course exemptions at some universities.
As an official AP Exam Center, Baku Modern Education Complex offers a safe and professional examination environment in line with international standards.