Bakı Moderndə 2026–2027-ci tədris ili üzrə AP imtahanlarına qeydiyyat başlayır
Bakı Modern Təhsil Kompleksi Azərbaycanın rəsmi AP İmtahan Mərkəzi kimi 2026–2027-ci tədris ili üzrə AP imtahanlarına qeydiyyatı elan edib.
AP proqramı ABŞ, Böyük Britaniya, Kanada, Avropa və dünyanın nüfuzlu universitetləri tərəfindən tanınan ən prestijli beynəlxalq akademik proqramlardan biridir. Proqram tələbələrə akademik hazırlıqlarını nümayiş etdirməyə və seçdikləri ixtisas üzrə daha dərin bilik əldə etməyə imkan verir.
Qeydiyyatın başlanması və imtahan sifarişlərinin yaradılması 2026-cı ilin sentyabrında nəzərdə tutulur. Qeydiyyat mərhələsi 2026-cı ilin oktyabr–noyabr aylarında keçiriləcək. AP imtahanlarının 3–14 may 2027-ci il tarixlərində keçirilməsi gözlənilir. AP universitet müraciətlərində akademik üstünlük, bəzi universitetlərdə isə kredit və dərs azadolmaları imkanı yarada bilər.
Rəsmi AP İmtahan Mərkəzi olaraq Bakı Modern Təhsil Kompleksi beynəlxalq standartlara uyğun təhlükəsiz və peşəkar imtahan mühiti təqdim edir.

В Bakı Modern начинается регистрация на экзамены AP на 2026–2027 учебный год
Baku Modern Education Complex, являющийся официальным центром проведения экзаменов AP в Азербайджане, объявил регистрацию на экзамены AP на 2026–2027 учебный год.
Программа AP — одна из самых престижных международных академических программ, признанная ведущими университетами США, Великобритании, Канады, Европы и других стран мира. Она позволяет учащимся продемонстрировать свою академическую подготовку и получить углублённые знания по выбранной специальности.
Начало регистрации и создание заказов на экзамены запланированы на сентябрь 2026 года. Этап регистрации пройдёт в октябре–ноябре 2026 года. Ожидается, что экзамены AP состоятся с 3 по 14 мая 2027 года. Участие в программе может дать академическое преимущество при поступлении в университеты, а в некоторых университетах — возможность получить зачётные единицы и освобождение от отдельных курсов.
В качестве официального центра проведения экзаменов AP Baku Modern Education Complex предоставляет безопасную и профессиональную экзаменационную среду, соответствующую международным стандартам.