Bakı Modern Təhsil Kompleksi 2025-ci il üzrə təqaüd proqramının nəticələrini açıqlayıb. Proqram IB Diploma Programme çərçivəsində 11–12-ci sinif şagirdlərini əhatə edib.
Seçim mərhələsinin nəticələrinə əsasən, Aymar Babayev 60% təqaüd qazanaraq IB DP1 proqramına qəbul olunub. Aymar Azərbaycanda M. Rəhim adına 7 nömrəli tam orta məktəbin şagirdidir.
Təqaüd qazanan şagird hazırda təhsilini IB DP1 proqramında davam etdirir. Yeni təqaüd proqramına müraciətlər istedadlı və motivasiyalı şagirdlər üçün artıq açıqdır.

Baku Modern Announces 2025 Scholarship Recipient
Baku Modern Education Complex has announced the results of its 2025 scholarship programme, which covered students in Grades 11–12 within the IB Diploma Programme.
Following the selection process, Aymar Babayev was awarded a 60% scholarship and admitted to the IB DP1 programme. Aymar is from Secondary School No. 7 named after M. Rahim in Azerbaijan.
The scholarship recipient is currently continuing their studies in the IB DP1 programme. Applications for the new scholarship programme are now open to talented and motivated students.