Bakı Modern Təhsil Kompleksi 2025-ci il üzrə təqaüd proqramının nəticələrini açıqlayıb. Proqram IB Diploma Programme çərçivəsində 11–12-ci sinif şagirdlərini əhatə edib.
Seçim mərhələsinin nəticələrinə əsasən, Aymar Babayev 60% təqaüd qazanaraq IB DP1 proqramına qəbul olunub. Aymar Azərbaycanda M. Rəhim adına 7 nömrəli tam orta məktəbin şagirdidir.
Təqaüd qazanan şagird hazırda təhsilini IB DP1 proqramında davam etdirir. Yeni təqaüd proqramına müraciətlər istedadlı və motivasiyalı şagirdlər üçün artıq açıqdır.

Baku Modern объявил лауреата стипендиальной программы 2025 года
Образовательный комплекс Baku Modern объявил результаты стипендиальной программы 2025 года, которая проводилась среди учащихся 11–12-х классов в рамках IB Diploma Programme.
По итогам отбора Аймар Бабаев получил стипендию в размере 60% и был принят на программу IB DP1. Аймар является учеником средней школы № 7 имени М. Рагима в Азербайджане.
В настоящее время стипендиат продолжает обучение по программе IB DP1. Приём заявок на новую стипендиальную программу уже открыт для талантливых и мотивированных учащихся.