Bakı Modern şagirdləri Fibonacci Avrasiya Robot Olimpiadasına vəsiqə qazandılar
7–8 mart 2026-cı il tarixlərində keçirilən Fibonacci Azərbaycan Çempionatında yüksək nəticələr əldə edən Bakı Modern Təhsil Kompleksinin şagirdləri ilə qürur duyuruq.
I, II, III yerlərə və münsiflər heyətinin xüsusi mükafatına layiq görülən komandalarımız Türkiyənin Antalya şəhərində keçiriləcək Fibonacci Avrasiya Robot Olimpiadasında Azərbaycanı və məktəbimizi təmsil edəcəklər.
Bu mərhələdə uğur qazanan iştirakçılar İtaliyanın Roma şəhərində keçiriləcək Fibonacci Dünya Çempionatının finalına vəsiqə əldə edəcəklər. Şagirdlərimizə uğurlar arzulayır və göstərilən dəstəyə görə təşəkkür edirik.

Ученики Baku Modern вышли на Евразийскую робототехническую олимпиаду Fibonacci
Мы гордимся учениками Baku Modern Education Complex, добившимися высоких результатов на Чемпионате Азербайджана Fibonacci, который прошёл 7–8 марта 2026 года.
Наши команды, занявшие I, II и III места, а также получившие специальную награду жюри, представят Азербайджан и нашу школу на Евразийской робототехнической олимпиаде Fibonacci в Анталье, Турция.
Участники, успешно выступившие на этом этапе, получат путёвки в финал Всемирного чемпионата Fibonacci, который состоится в Риме, Италия. Желаем нашим ученикам успехов и благодарим всех за оказанную поддержку.