Bakı Modern şagirdləri Fibonacci robotika yarışlarında beynəlxalq mərhələyə vəsiqə qazanıblar
Bakı Modern Təhsil Kompleksi 7–8 mart 2026-cı il tarixlərində keçirilən Fibonacci Azərbaycan Çempionatında yüksək nəticələr əldə edən şagirdləri ilə qürur duyur.
I, II, III yerlərə və münsiflər heyətinin xüsusi mükafatına layiq görülən komandalar Türkiyənin Antalya şəhərində keçiriləcək Fibonacci Avrasiya Robot Olimpiadasında Azərbaycanı və məktəbi təmsil edəcəklər.
Bu mərhələdə uğur qazanan iştirakçılar isə İtaliyanın Roma şəhərində keçiriləcək Fibonacci Dünya Çempionatının finalına vəsiqə əldə edəcəklər. Şagirdlərimizə uğurlar arzulayır və göstərilən dəstəyə görə təşəkkür edirik.

Ученики Baku Modern вышли на международный этап соревнований Fibonacci по робототехнике
Baku Modern Education Complex гордится своими учениками, показавшими высокие результаты на чемпионате Fibonacci Azerbaijan, который прошёл 7–8 марта 2026 года.
Команды, занявшие I, II и III места, а также удостоенные специальной награды жюри, представят Азербайджан и школу на Евразийской робототехнической олимпиаде Fibonacci в Анталье, Турция.
Участники, добившиеся успеха на этом этапе, получат путёвки в финал Всемирного чемпионата Fibonacci, который состоится в Риме, Италия. Желаем нашим ученикам успехов и благодарим всех за оказанную поддержку.