Bakı Modern şagirdləri Uqandada aclıqdan əziyyət çəkən uşaqlara dəstək olublar
Bakı Modern Təhsil Kompleksinin şagirdləri adından Afrikanın Uqanda ölkəsində 200 məktəbəqədər və məktəbli uşaq üçün iftar süfrəsi açılıb.
Uqandada quraqlıq və ərzaq qıtlığı səbəbindən ciddi aclıq böhranı yaşanır. Son illərdə minlərlə insan aclıqdan həyatını itirib, 1,5 milyondan çox insan isə aclıq təhlükəsi ilə üz-üzədir. BMT və humanitar təşkilatlar bölgəyə təcili yardım göstərilməsinə çağırış edir.
Bakı Modern Təhsil Kompleksinin şagirdləri yerli və beynəlxalq həmyaşıdlarına dəstək olmağa davam edirlər.

Ученики Baku Modern поддержали детей, пострадавших от голода в Уганде
От имени учеников Образовательного комплекса Baku Modern в Уганде, Африка, был организован ифтар для 200 детей дошкольного и школьного возраста.
Из-за засухи и нехватки продовольствия Уганда переживает серьёзный продовольственный кризис. В последние годы тысячи людей умерли от голода, а более 1,5 миллиона человек находятся под угрозой голода. ООН и гуманитарные организации призывают срочно оказать помощь региону.
Ученики Образовательного комплекса Baku Modern продолжают поддерживать своих сверстников как на местном, так и на международном уровне.