Bakı Modern müəllimləri Azərbaycanın qiymətləndirmə sisteminə töhfə verirlər
Dövlət İmtahan Mərkəzinin 10 illik yubileyinə həsr olunmuş “Qiymətləndirmə sistemləri: Etimad, Şəffaflıq və İnnovasiya” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktik konfrans keçirilib. Konfrans bu istiqamətdə ölkəmiz üçün mühüm mərhələ olub.
Bakı Modern Təhsil Kompleksi qürurla qeyd edir ki, müəllimləri uzun illərdir Dövlət İmtahan Mərkəzinin ekspertləri kimi ölkənin qiymətləndirmə sisteminin formalaşmasına töhfə verirlər.
Bu müəllimlər arasında fizika üzrə fəlsəfə doktoru, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının dosenti Əlövsət Rəcəbli; biologiya müəllimi, “İlin müəllimi” və “Tərəqqi” medalı laureatı Fəridə Əliyeva; fizika müəllimi, Nəsirəddin Tusi mükafatı laureatı və I dərəcəli diplom sahibi Nərgiz Hüseynova yer alır. Kompleks müəllimlərinə peşəkarlıqları və töhfələri üçün təşəkkür edir.

Учителя Baku Modern вносят вклад в развитие системы оценивания Азербайджана
В Азербайджане состоялась международная научно-практическая конференция «Системы оценивания: доверие, прозрачность и инновации», посвящённая 10-летию Государственного экзаменационного центра. Конференция стала важным этапом для страны в этом направлении.
Бакинский современный образовательный комплекс с гордостью отмечает, что его учителя на протяжении многих лет участвуют в формировании системы оценивания страны в качестве экспертов Государственного экзаменационного центра.
Среди них — Аловсат Раджабли, доктор философии по физике и доцент Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики; Фарида Алиева, учитель биологии, «Учитель года» и обладатель медали «Прогресс»; Наргиз Гусейнова, учитель физики, лауреат премии Насираддина Туси и обладатель диплома I степени. Комплекс благодарит учителей за их профессионализм и вклад.