BMTK müəllimləri beynəlxalq qiymətləndirmə tədbirində təltif olunublar
Bakı Modern Təhsil Kompleksinin müəllimləri Dövlət İmtahan Mərkəzinin 10 illik yubileyinə həsr olunmuş beynəlxalq elmi-praktik tədbirdə fəxri fərmanla təltif olunublar. Tədbir “Qiymətləndirmə sistemləri: Etimad, Şəffaflıq və İnnovasiya” mövzusuna həsr edilib.
Təltif olunanlar fizika üzrə fəlsəfə doktoru, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının dosenti Əlövsət Rəcəbov; biologiya müəllimi, “İlin müəllimi” və “Tərəqqi” medalı laureatı Fəridə Əliyeva; fizika müəllimi, Nəsirəddin Tusi mükafatı laureatı və I dərəcəli diplom sahibi Nərgiz Hüseynova; kimya üzrə fəlsəfə doktoru, Bakı Dövlət Universitetinin elmi işçisi Elnur Hüseynov; “İlin müəllimi” (2009/2014), “İlin ən yaxşı metodisti”, “Sabahın Alimləri” müsabiqəsinin müxtəlif illərdə kimya üzrə elmi rəhbəri və münsiflər heyətinin üzvü, həmçinin “Kimya Abituriyent” toplusunun müəllifi Sevda Xudaverdiyevadır.
Kompleks müəllimləri bu yüksək nailiyyət münasibətilə təbrik edir və təhsil sahəsinə verdikləri dəyərli töhfələrə görə təşəkkür edir. Müəllimlər uzun illərdir Dövlət İmtahan Mərkəzinin ekspertləri kimi fəaliyyət göstərirlər.

Teachers of Baku Modern Education Complex were awarded certificates of honour at an international scientific and practical event dedicated to the 10th anniversary of the State Examination Center. The event focused on “Assessment Systems: Trust, Transparency and Innovation”.
The awardees are Əlövsət Rəcəbov, PhD in Physics and associate professor at the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan; Fəridə Əliyeva, biology teacher, Teacher of the Year and recipient of the Progress Medal; Nərgiz Hüseynova, physics teacher, recipient of the Nasiraddin Tusi Prize and a first-degree diploma; Elnur Hüseynov, PhD in Chemistry and researcher at Baku State University; and Sevda Khudaverdiyeva, Teacher of the Year (2009/2014), Best Methodologist, a chemistry scientific supervisor and jury member at the “Scientists of Tomorrow” competition in different years, and author of the Chemistry Applicant collection.
The complex congratulates the teachers on this achievement and thanks them for their valuable contributions to education. They have also worked as experts for the State Examination Center for many years.