Bakı Modern müəllimləri beynəlxalq təhsil tədbirində fəxri fərmanla təltif olunublar
Bakı Modern Təhsil Kompleksinin müəllimləri Dövlət İmtahan Mərkəzinin 10 illik yubileyinə həsr olunmuş beynəlxalq elmi-praktik tədbirdə fəxri fərmanla təltif olunublar. Tədbir “Qiymətləndirmə sistemləri: Etimad, Şəffaflıq və İnnovasiya” mövzusuna həsr edilib.
Təltif olunan müəllimlər: fizika üzrə fəlsəfə doktoru və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında DİA-nın dosenti Əlövsət Rəcəbov; biologiya müəllimi, “İlin müəllimi” və “Tərəqqi” medalı laureatı Fəridə Əliyeva; fizika müəllimi, Nəsirəddin Tusi mükafatı laureatı və I dərəcəli diplom sahibi Nərgiz Hüseynova; kimya üzrə fəlsəfə doktoru və Bakı Dövlət Universitetinin elmi işçisi Elnur Hüseynov; 2009 və 2014-cü illərdə “İlin müəllimi” seçilmiş, “İlin ən yaxşı metodisti” adına layiq görülmüş, müxtəlif illərdə “Sabahın Alimləri” müsabiqəsində kimya üzrə elmi rəhbər və münsiflər heyətinin üzvü olmuş, “Kimya Abituriyent” toplusunun müəllifi Sevda Xudaverdiyeva.
Kompleks müəllimləri bu nailiyyət münasibətilə təbrik edir və onların təhsilə verdikləri dəyərli töhfələrə görə təşəkkürünü bildirir.

Учителя Baku Modern награждены почётными грамотами на международном мероприятии
Учителя Бакинского современного образовательного комплекса награждены почётными грамотами на международном научно-практическом мероприятии, посвящённом 10-летию Государственного экзаменационного центра. Тема мероприятия — «Системы оценивания: доверие, прозрачность и инновации».
Награждены Аловсат Раджабов, доктор философии по физике и доцент Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики; Фарида Алиева, учитель биологии, лауреат званий «Учитель года» и медали «Прогресс»; Наргиз Гусейнова, учитель физики, лауреат премии Насиреддина Туси и обладатель диплома I степени; Эльнур Гусейнов, доктор философии по химии и научный сотрудник Бакинского государственного университета; Севда Худaвердиева, «Учитель года» 2009 и 2014 годов, лучший методист, научный руководитель по химии и член жюри конкурса «Учёные завтрашнего дня» в разные годы, а также автор сборника «Химия Абитуриент».
Комплекс поздравляет учителей с этим достижением и благодарит их за ценный вклад в сферу образования.