Bakı Modern müəllimləri beynəlxalq təhsil tədbirində fəxri fərmanla təltif olunublar
Bakı Modern Təhsil Kompleksinin müəllimləri Dövlət İmtahan Mərkəzinin 10 illik yubileyinə həsr olunmuş beynəlxalq elmi-praktik tədbirdə fəxri fərmanla təltif olunublar. Tədbir “Qiymətləndirmə sistemləri: Etimad, Şəffaflıq və İnnovasiya” mövzusuna həsr edilib.
Təltif olunan müəllimlər: fizika üzrə fəlsəfə doktoru və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında DİA-nın dosenti Əlövsət Rəcəbov; biologiya müəllimi, “İlin müəllimi” və “Tərəqqi” medalı laureatı Fəridə Əliyeva; fizika müəllimi, Nəsirəddin Tusi mükafatı laureatı və I dərəcəli diplom sahibi Nərgiz Hüseynova; kimya üzrə fəlsəfə doktoru və Bakı Dövlət Universitetinin elmi işçisi Elnur Hüseynov; 2009 və 2014-cü illərdə “İlin müəllimi” seçilmiş, “İlin ən yaxşı metodisti” adına layiq görülmüş, müxtəlif illərdə “Sabahın Alimləri” müsabiqəsində kimya üzrə elmi rəhbər və münsiflər heyətinin üzvü olmuş, “Kimya Abituriyent” toplusunun müəllifi Sevda Xudaverdiyeva.
Kompleks müəllimləri bu nailiyyət münasibətilə təbrik edir və onların təhsilə verdikləri dəyərli töhfələrə görə təşəkkürünü bildirir.

Teachers of Baku Modern Education Complex were awarded honorary certificates at an international scientific-practical event dedicated to the 10th anniversary of the State Examination Center. The event focused on “Assessment Systems: Trust, Transparency and Innovation.”
The awardees are A. Rajabov, PhD in Physics and associate professor at the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan; Farida Aliyeva, biology teacher and recipient of the “Teacher of the Year” title and the “Progress” medal; Nargiz Huseynova, physics teacher and recipient of the Nasiraddin Tusi Award and a first-degree diploma; Elnur Huseynov, PhD in Chemistry and researcher at Baku State University; and Sevda Khudaverdiyeva, “Teacher of the Year” in 2009 and 2014, best methodologist, scientific supervisor in Chemistry and jury member at the “Scientists of Tomorrow” competition in different years, and author of the Chemistry Abiturient collection.
The school congratulates the teachers on this achievement and expresses gratitude for their valuable contributions to education.