Bakı Modern komandasının blokçeyn üzrə tədqiqatı beynəlxalq jurnalda dərc üçün qəbul edilib
Bakı Modern Təhsil Kompleksinin direktoru Aysel Həsənli, müəllim Aygün Abdulova və IB proqramı üzrə şagird Zahir Salahzadə elmi tədqiqat sahəsində beynəlxalq uğur əldə ediblər.
Tədqiqat dünyanın qeydiyyatdan keçmiş ilk elmi K–12 konqresi kimi təqdim olunan ITECX College çərçivəsində təqdim edilib. Nəticədə hazırlanan akademik məqalə yüksək təsir faktoruna malik, beynəlxalq indeksli və rəyli elmi jurnal olan Journal of Information Analytics tərəfindən dərc olunmaq üçün qəbul edilib.
“To What Extent Can Businesses Leverage Blockchain Technology to Enhance Cybersecurity and Financial Transparency?” adlı tədqiqat müəssisələrin blokçeyn texnologiyasından istifadə etməklə kibertəhlükəsizliyi gücləndirmək və maliyyə şəffaflığını artırmaq imkanlarını araşdırır.

Исследование команды Baku Modern о блокчейне принято международным научным журналом
Директор Baku Modern Education Complex Айсель Гасанли, учитель Айгюн Абдулова и ученик IB-программы Захир Салахзаде добились международного академического успеха в области научных исследований.
Их исследование было представлено в рамках ITECX College, который позиционируется как первый в мире зарегистрированный научный конгресс для участников уровня K–12. Подготовленная по итогам работы академическая статья принята к публикации в Journal of Information Analytics — рецензируемом научном журнале с международной индексацией и высоким импакт-фактором.
Исследование под названием “To What Extent Can Businesses Leverage Blockchain Technology to Enhance Cybersecurity and Financial Transparency?” посвящено изучению возможностей использования предприятиями блокчейн-технологий для усиления кибербезопасности и повышения финансовой прозрачности.