Basira Qasımlı BMK-ya Biologiya və Təbiət Elmləri müəllimi kimi qoşulub
Basira Qasımlı Bakı Modern Təhsil Kompleksinin müəllim heyətinə Biologiya və Təbiət Elmləri müəllimi kimi qoşulub.
O, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetində Biologiya üzrə bakalavr, Bakı Dövlət Universitetində isə Biokimya üzrə magistr təhsili alıb.
Basira Qasımlı Azərbaycanın beynəlxalq məktəblərində Cambridge və IB proqramları üzrə Biologiya və Təbiət Elmlərinin tədrisi sahəsində təcrübəyə malikdir. O, həmçinin IB DP Biology, Cambridge Biology və Cambridge Chemistry üzrə peşəkar sertifikatlara sahibdir.

Басира Гасымлы присоединилась к BMEC в качестве учителя биологии и естественных наук
Басира Гасымлы присоединилась к педагогическому коллективу Бакинского современного образовательного комплекса в качестве учителя биологии и естественных наук.
Она получила степень бакалавра по биологии в Азербайджанском государственном педагогическом университете и степень магистра по биохимии в Бакинском государственном университете.
Басира Гасымлы имеет опыт преподавания биологии и естественных наук по программам Cambridge и IB в международных школах Азербайджана. Она также обладает профессиональными сертификатами IB DP Biology, Cambridge Biology и Cambridge Chemistry.