BMTK-nın 2026-cı il yay məktəbinə qeydiyyat başladı
Bakı Modern Təhsil Kompleksi 3–16 yaş arası uşaqlar üçün 22 iyun–21 avqust tarixlərində keçiriləcək 2026-cı il yay məktəbinə qeydiyyat elan edib.
Proqram öyrənmə, inkişaf və əyləncəni birləşdirir. İştirakçılar süni intellekt, robototexnika və innovasiya, natiqlik və liderlik, media və yaradıcı düşüncə, ingilis, ispan və fransız dillərində danışıq, ingilis dilində riyaziyyat və STEAM istiqamətləri üzrə məşğələlərdə iştirak edəcəklər. Tədris Azərbaycan, rus və ingilis dillərində aparılacaq.
Yay məktəbi çərçivəsində gündə dörd dəfə qidalanma, fərdi inkişaf və liderlik fəaliyyətləri, peşəkar üzgüçülük təlimləri, ekskursiyalar, peşəkar müəllimlər, 24/7 mühafizə xidməti və proqramın sonunda sertifikat təqdim olunması nəzərdə tutulur.

В BMEC открыта регистрация на летнюю школу 2026 года
Бакинский современный образовательный комплекс объявил регистрацию в летнюю школу 2026 года для детей в возрасте от 3 до 16 лет. Занятия будут проходить с 22 июня по 21 августа.
Программа объединяет обучение, развитие и развлечения. Участники будут изучать искусственный интеллект, робототехнику и инновации, публичные выступления и лидерство, медиа и креативное мышление, разговорную практику английского, испанского и французского языков, математику на английском языке и STEAM. Обучение будет проводиться на азербайджанском, русском и английском языках.
В рамках летней школы предусмотрены четырёхразовое питание, занятия по личностному развитию и лидерству, профессиональная подготовка по плаванию, экскурсии, профессиональные преподаватели, круглосуточная охрана и выдача сертификатов по завершении программы.