BMTK-nın 2026-cı il yay məktəbinə qeydiyyat başladı
Bakı Modern Təhsil Kompleksi 3–16 yaş arası uşaqlar üçün 22 iyun–21 avqust tarixlərində keçiriləcək 2026-cı il yay məktəbinə qeydiyyat elan edib.
Proqram öyrənmə, inkişaf və əyləncəni birləşdirir. İştirakçılar süni intellekt, robototexnika və innovasiya, natiqlik və liderlik, media və yaradıcı düşüncə, ingilis, ispan və fransız dillərində danışıq, ingilis dilində riyaziyyat və STEAM istiqamətləri üzrə məşğələlərdə iştirak edəcəklər. Tədris Azərbaycan, rus və ingilis dillərində aparılacaq.
Yay məktəbi çərçivəsində gündə dörd dəfə qidalanma, fərdi inkişaf və liderlik fəaliyyətləri, peşəkar üzgüçülük təlimləri, ekskursiyalar, peşəkar müəllimlər, 24/7 mühafizə xidməti və proqramın sonunda sertifikat təqdim olunması nəzərdə tutulur.

Baku Modern Education Complex has announced registration for its 2026 summer school, taking place from 22 June to 21 August for children aged 3–16.
The programme combines learning, development and entertainment through artificial intelligence, robotics and innovation, public speaking and leadership, media and creative thinking, English, Spanish and French conversation, mathematics in English, and STEAM. Instruction will be offered in Azerbaijani, Russian and English.
The summer school will also include four daily meals, individual development and leadership activities, professional swimming training, excursions, professional teachers, 24/7 security and certificates upon completion.