BMTK Yay Məktəbi 3–16 yaşlı uşaqlar üçün inkişaf və liderlik imkanları yaradır
3–16 yaşlı uşaqlar üçün nəzərdə tutulan BMTK Future Leaders Journey — Yay Məktəbi 2026-ya qeydiyyat davam edir. Yay məktəbi 22 iyun–21 avqust tarixlərində keçiriləcək və inkişaf, öyrənmə və əyləncəni bir araya gətirəcək.
Proqram çərçivəsində Çin dili, süni intellekt, robototexnika və innovasiya, natiqlik və liderlik, media və yaradıcı düşüncə, ingilis, ispan və fransız dillərində danışıq, ingilis dilində riyaziyyat və STEAM tədris olunacaq. Şagirdlər Azərbaycan, rus və ingilis dillərində təhsil, gündə dörd dəfə qidalanma, peşəkar üzgüçülük təlimləri, ekskursiyalar, peşəkar müəllim heyəti, beynəlxalq yanaşma, 24/7 mühafizə xidməti və proqramın sonunda sertifikat əldə edəcəklər.
Proqram uşaqların fərdi inkişafını, özünəinamını, xarici dillərdə ünsiyyətini, beynəlxalq düşüncəsini, texnologiya və kommunikasiya bacarıqlarını dəstəkləməyi hədəfləyir. Qeydiyyat üçün *9800, +994 70 799 90 90 və ya +994 10 232 42 28 nömrələri ilə əlaqə saxlamaq, yaxud info@bmtk.edu.az ünvanına yazmaq olar.

BMEC Summer School Offers Learning, Innovation and Leadership for Ages 3–16
Registration is open for BMEC Future Leaders Journey — Summer School 2026, taking place from 22 June to 21 August for children aged 3–16. The programme combines learning, development and entertainment.
Students will study Chinese, artificial intelligence, robotics and innovation, public speaking and leadership, media and creative thinking, English, Spanish and French conversation, mathematics in English and STEAM. The school also offers education in Azerbaijani, Russian and English, four meals a day, swimming training, excursions, professional teachers, international teaching methods, 24/7 security and a certificate upon completion.
The programme aims to support students’ personal development, confidence, foreign-language communication, international outlook and technology and communication skills. For registration, contact *9800, +994 70 799 90 90 or +994 10 232 42 28, or email info@bmtk.edu.az.