BMTK şagirdləri Barselonada beynəlxalq riyaziyyat olimpiadasında iştirak ediblər
2–6 iyun tarixlərində Baku Modern Təhsil Kompleksinin şagirdləri İspaniyanın Barselona şəhərində La Salle Universitetinin ev sahibliyi ilə keçirilən Fibonacci Beynəlxalq Riyaziyyat Olimpiadasında uğurla iştirak ediblər.
Olimpiada zamanı şagirdlər riyaziyyat sahəsində bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirərək uğurlu nəticələr əldə ediblər. Onlar, həmçinin, La Salle Universitetinin professorları tərəfindən riyaziyyat və süni intellekt sahələri üzrə keçirilən xüsusi təlimlərdə iştirak edərək yeni bilik və təcrübə qazanıblar. Proqramı uğurla başa vuran şagirdlər professorlar tərəfindən təqdim olunan sertifikatlarla təltif ediliblər.
Şagirdlər akademik fəaliyyətlərlə yanaşı, Barselonanın tarixi və mədəni irsi ilə də tanış olub, şəhərin görməli məkanlarını ziyarət ediblər.

Ученики BMTK представили школу на международной математической олимпиаде в Барселоне
С 2 по 6 июня ученики Бакинского современного образовательного комплекса успешно приняли участие в Международной математической олимпиаде Fibonacci, которая проходила в Барселоне, Испания, при содействии Университета Ла Саль.
В рамках олимпиады ученики продемонстрировали свои знания и навыки в области математики и добились успешных результатов. Кроме того, они приняли участие в специальных тренингах по математике и искусственному интеллекту, проведённых профессорами Университета Ла Саль, и приобрели новые знания и опыт. По завершении программы ученики были награждены сертификатами, предоставленными профессорами.
Помимо академических мероприятий, ученики познакомились с историческим и культурным наследием Барселоны и посетили достопримечательности города.