BMTK şagirdləri Barselonada beynəlxalq riyaziyyat olimpiadasında iştirak ediblər
2–6 iyun tarixlərində Baku Modern Təhsil Kompleksinin şagirdləri İspaniyanın Barselona şəhərində La Salle Universitetinin ev sahibliyi ilə keçirilən Fibonacci Beynəlxalq Riyaziyyat Olimpiadasında uğurla iştirak ediblər.
Olimpiada zamanı şagirdlər riyaziyyat sahəsində bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirərək uğurlu nəticələr əldə ediblər. Onlar, həmçinin, La Salle Universitetinin professorları tərəfindən riyaziyyat və süni intellekt sahələri üzrə keçirilən xüsusi təlimlərdə iştirak edərək yeni bilik və təcrübə qazanıblar. Proqramı uğurla başa vuran şagirdlər professorlar tərəfindən təqdim olunan sertifikatlarla təltif ediliblər.
Şagirdlər akademik fəaliyyətlərlə yanaşı, Barselonanın tarixi və mədəni irsi ilə də tanış olub, şəhərin görməli məkanlarını ziyarət ediblər.

BMTK Students Take Part in International Mathematics Olympiad in Barcelona
From 2 to 6 June, Baku Modern Education Complex students successfully took part in the Fibonacci International Mathematics Olympiad, hosted by La Salle University in Barcelona, Spain.
During the Olympiad, the students demonstrated their mathematical knowledge and skills and achieved successful results. They also attended special training sessions conducted by La Salle University professors in mathematics and artificial intelligence, gaining new knowledge and experience. After completing the programme, the students received certificates from the professors.
Alongside the academic activities, the students explored Barcelona’s historical and cultural heritage by visiting the city’s notable attractions.