İki məktəbin şagirdləri arasında futbol yarışı dostluq münasibətlərini möhkəmləndirdi
Bakı Modern Təhsil Kompleksinin və 245 nömrəli məktəbin şagirdləri arasında Dostluq görüşü çərçivəsində futbol yarışı keçirilib.
Yarış rəqabət ruhu, komanda işi, qarşılıqlı hörmət və dostluq münasibətlərinin möhkəmlənməsi baxımından xüsusi əhəmiyyət daşıyıb.
Şagirdlər oyun zamanı yüksək idman ruhu nümayiş etdirərək həm meydanda, həm də meydandan kənarda dostluq və əməkdaşlıq nümunəsi göstəriblər. Bu cür görüşlər şagirdlər arasında sosial bacarıqların inkişafına və yeni dostluqların qurulmasına töhfə verir.

Футбольный матч укрепил дружбу между учащимися двух школ
В рамках встречи дружбы состоялся футбольный матч между учащимися Бакинского современного образовательного комплекса и школы № 245.
Соревнование имело особое значение с точки зрения духа соперничества, командной работы, взаимного уважения и укрепления дружеских отношений.
Во время игры учащиеся продемонстрировали высокий спортивный дух и стали примером дружбы и сотрудничества как на поле, так и за его пределами. Такие встречи способствуют развитию социальных навыков и установлению новых дружеских связей между учащимися.