Beynəlxalq Əlaqələr şöbəsinin nümayəndəsi Macarıstan universitetlərində olub
Kompleksimizin Beynəlxalq Əlaqələr şöbəsinin əməkdaşı Ramiya xanım Macarıstanın University of Szeged, University of Pécs və Corvinus University of Budapest universitetlərində keçirilən “Counsellor Engagement Day” tədbirlərində iştirak edib. O, universitetlərin beynəlxalq proqramları, tələbələr üçün yaradılan imkanlar və zəngin kampus həyatı ilə tanış olub.
Tarixi 1581-ci ilə qədər uzanan Szeged Universiteti uzunmüddətli akademik ənənələri ilə seçilir. Pécs Universiteti Avropanın ən qədim ali təhsil müəssisələrindən biridir, Corvinus Universiteti isə xüsusilə iqtisadiyyat, biznes və sosial elmlər sahəsində ixtisaslaşıb. Hər üç universitet yüksək akademik göstəriciləri və beynəlxalq nüfuzu ilə tanınır.
Beynəlxalq əməkdaşlıqların inkişafı və tələbələrimiz üçün yeni imkanların araşdırılması istiqamətində fəaliyyətlərimiz davam edir.

Представитель отдела международных связей изучила возможности венгерских университетов
Сотрудница отдела международных связей нашего комплекса Рамия приняла участие в мероприятиях “Counsellor Engagement Day”, прошедших в University of Szeged, University of Pécs и Corvinus University of Budapest в Венгрии. Она ознакомилась с международными программами университетов, возможностями для студентов и насыщенной жизнью кампусов.
Университет Сегеда, история которого восходит к 1581 году, выделяется своими давними академическими традициями. Университет Печа является одним из старейших высших учебных заведений Европы, а Университет Корвинус в Будапеште специализируется прежде всего на экономике, бизнесе и социальных науках. Все три университета известны высокими академическими показателями и международной репутацией.
Работа по развитию международного сотрудничества и изучению новых возможностей для наших студентов продолжается.