Məktəb psixoloqları və birinci sinif şagirdləri üçün emosional zəka üzrə ustad dərsi keçirilib
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Təhsildə İnkişaf və İnnovasiyalar üzrə IX Qrant Müsabiqəsinin qalibi olan “Sevgi ilə yüksəl, özgüvənlə parla!” layihəsi çərçivəsində Nərimanov rayonu 82 nömrəli tam orta məktəbdə “Emosional Zəka və Terapevtik Nağıllar” mövzusunda ustad dərsi keçirilib.
Bakı Modern Təhsil Kompleksinin psixoloqları tərəfindən birinci sinif şagirdləri ilə nümunəvi sessiya təşkil olunub. Sessiya zamanı uşaqlar öz hisslərini tanımaq, emosiyalarını ifadə etmək, empatiya qurmaq və sağlam sosial münasibətlər formalaşdırmaq istiqamətində müxtəlif interaktiv fəaliyyətlərdə iştirak ediblər.
Tədbirdə Nərimanov və Nəsimi rayonlarının dövlət ümumi təhsil müəssisələrində çalışan psixoloqlar iştirak ediblər. Layihə çərçivəsində tətbiq olunan müasir metod və yanaşmalar təqdim olunub, peşəkar təcrübə mübadiləsi aparılıb və məktəb psixoloqları arasında əməkdaşlığın gücləndirilməsinə töhfə verən müzakirələr keçirilib.

Masterclass on Emotional Intelligence Held for School Psychologists and First Graders
A masterclass on “Emotional Intelligence and Therapeutic Tales” was successfully held at Secondary School No. 82 in Narimanov District as part of the “Rise with Love, Shine with Confidence!” project, a winner of the 9th Grant Competition for Development and Innovation in Education organized by the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
Psychologists from Baku Modern Education Complex conducted a model session with first-grade students. During the session, the children took part in interactive activities focused on recognizing their feelings, expressing emotions, developing empathy and building healthy social relationships.
Psychologists working at state general education institutions in Narimanov and Nasimi districts attended the event. Modern methods and approaches applied within the project were presented, professional experience was exchanged, and discussions were held to support stronger cooperation among school psychologists.