Emosional zəka və özünəinam layihəsi yekun tədbirlə başa çatıb
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Təhsildə İnkişaf və İnnovasiyalar üzrə IX qrant müsabiqəsinin qalibi olan “Sevgi ilə yüksəl, Özgüvənlə parla” layihəsinin bağlanış tədbiri yüksək əhval-ruhiyyə şəraitində keçirilib.
Altı ay ərzində layihə çərçivəsində şagirdlərin emosional zəkasının, özünüdərketmə, empatiya, ünsiyyət bacarıqları və özünəinamının inkişafı məqsədilə “Emosional zəka və terapevtik nağıllar” mövzusunda silsilə təlimlər keçirilib. İnteraktiv məşğələlər və praktik fəaliyyətlər iştirakçıların fərdi və sosial inkişafına mühüm töhfə verib.
Bağlanış tədbirində Elm və Təhsil Nazirliyinin, Bakı Dövlət Universitetinin, Azərbaycan Dillər Universitetinin və qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələri iştirak ediblər. Layihə müddətində əldə olunan nailiyyətlər təqdim olunub, onun həyata keçirilməsinə töhfə verən tərəfdaşlara, psixoloqlara, müəllimlərə və BMTK rəhbərliyinə təşəkkür bildirilib.
Layihə çərçivəsində qazanılan bilik və bacarıqların uşaqların gələcəkdə daha sağlam, xoşbəxt və özünəinamlı fərdlər kimi formalaşmasına töhfə verəcəyinə inanılır.

Project on Emotional Intelligence and Self-Confidence Concludes with a Closing Event
The closing event of “Rise with Love, Shine with Confidence,” a winning project of the 9th grant competition on Development and Innovation in Education held by the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, took place in a positive atmosphere.
Over six months, a series of training sessions on emotional intelligence and therapeutic stories was conducted to develop students’ emotional intelligence, self-awareness, empathy, communication skills and self-confidence. Interactive sessions and practical activities contributed significantly to the participants’ individual and social development.
Representatives of the Ministry of Science and Education, Baku State University, Azerbaijan University of Languages and non-governmental organisations attended the closing event. The achievements gained during the project were presented, and appreciation was expressed to the partners, psychologists, teachers and BMTK administration who contributed to its implementation.
The knowledge and skills acquired through the project are expected to support the children’s development into healthier, happier and more self-confident individuals.