Emosional zəka və özünəinam layihəsi yekun tədbirlə başa çatıb
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Təhsildə İnkişaf və İnnovasiyalar üzrə IX qrant müsabiqəsinin qalibi olan “Sevgi ilə yüksəl, Özgüvənlə parla” layihəsinin bağlanış tədbiri yüksək əhval-ruhiyyə şəraitində keçirilib.
Altı ay ərzində layihə çərçivəsində şagirdlərin emosional zəkasının, özünüdərketmə, empatiya, ünsiyyət bacarıqları və özünəinamının inkişafı məqsədilə “Emosional zəka və terapevtik nağıllar” mövzusunda silsilə təlimlər keçirilib. İnteraktiv məşğələlər və praktik fəaliyyətlər iştirakçıların fərdi və sosial inkişafına mühüm töhfə verib.
Bağlanış tədbirində Elm və Təhsil Nazirliyinin, Bakı Dövlət Universitetinin, Azərbaycan Dillər Universitetinin və qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələri iştirak ediblər. Layihə müddətində əldə olunan nailiyyətlər təqdim olunub, onun həyata keçirilməsinə töhfə verən tərəfdaşlara, psixoloqlara, müəllimlərə və BMTK rəhbərliyinə təşəkkür bildirilib.
Layihə çərçivəsində qazanılan bilik və bacarıqların uşaqların gələcəkdə daha sağlam, xoşbəxt və özünəinamlı fərdlər kimi formalaşmasına töhfə verəcəyinə inanılır.

Проект по развитию эмоционального интеллекта и уверенности завершился итоговым мероприятием
В позитивной атмосфере прошло закрытие проекта «Расти с любовью, сияй с уверенностью», ставшего победителем IX грантового конкурса по развитию и инновациям в образовании Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.
В течение шести месяцев в рамках проекта проводилась серия тренингов на тему эмоционального интеллекта и терапевтических сказок. Их целью было развитие эмоционального интеллекта, самосознания, эмпатии, коммуникативных навыков и уверенности учащихся в себе. Интерактивные занятия и практические упражнения внесли значительный вклад в индивидуальное и социальное развитие участников.
В итоговом мероприятии приняли участие представители Министерства науки и образования, Бакинского государственного университета, Азербайджанского университета языков и неправительственных организаций. Были представлены достижения, полученные в ходе проекта, а также выражена благодарность партнёрам, психологам, учителям и руководству BMTK, внесшим вклад в его реализацию.
Ожидается, что знания и навыки, приобретённые в рамках проекта, будут способствовать формированию детей как более здоровых, счастливых и уверенных в себе личностей.