“Sevgi ilə yüksəl, özgüvənlə parla” layihəsi başa çatıb
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Təhsildə İnkişaf və İnnovasiyalar üzrə IX qrant müsabiqəsinin qalibi olan “Sevgi ilə yüksəl, Özgüvənlə parla” layihəsinin bağlanış tədbiri yüksək əhval-ruhiyyə ilə keçirilib.
Layihə çərçivəsində altı ay ərzində şagirdlərin emosional zəkasının, özünüdərketmə, empatiya, ünsiyyət bacarıqları və özünəinamının inkişaf etdirilməsi məqsədilə “Emosional zəka və terapevtik nağıllar” mövzusunda silsilə təlimlər keçirilib. İnteraktiv məşğələlər və praktik fəaliyyətlər iştirakçıların fərdi və sosial inkişafına töhfə verib.
Bağlanış tədbirində Elm və Təhsil Nazirliyi, Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dillər Universiteti və qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələri iştirak ediblər. Layihə müddətində əldə olunan nailiyyətlər təqdim olunub, onun həyata keçirilməsinə töhfə verən tərəfdaşlara, psixoloqlara, müəllimlərə və BMTK rəhbərliyinə təşəkkür bildirilib.

Завершился проект «Расти с любовью, сияй с уверенностью»
В позитивной атмосфере прошло заключительное мероприятие проекта «Расти с любовью, сияй с уверенностью», ставшего победителем IX грантового конкурса по развитию и инновациям в образовании Министерства науки и образования Азербайджанской Республики.
В течение шести месяцев в рамках проекта проводилась серия тренингов на тему «Эмоциональный интеллект и терапевтические сказки». Их целью было развитие эмоционального интеллекта, самосознания, эмпатии, коммуникативных навыков и уверенности учащихся в себе. Интерактивные занятия и практические упражнения способствовали индивидуальному и социальному развитию участников.
В заключительном мероприятии приняли участие представители Министерства науки и образования, Бакинского государственного университета, Азербайджанского университета языков и неправительственных организаций. Были представлены достижения, полученные в ходе проекта, а также выражена благодарность партнёрам, психологам, учителям и руководству BMTK, внесшим вклад в его реализацию.