“Sevgi ilə yüksəl, özgüvənlə parla” layihəsi başa çatıb
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Təhsildə İnkişaf və İnnovasiyalar üzrə IX qrant müsabiqəsinin qalibi olan “Sevgi ilə yüksəl, Özgüvənlə parla” layihəsinin bağlanış tədbiri yüksək əhval-ruhiyyə ilə keçirilib.
Layihə çərçivəsində altı ay ərzində şagirdlərin emosional zəkasının, özünüdərketmə, empatiya, ünsiyyət bacarıqları və özünəinamının inkişaf etdirilməsi məqsədilə “Emosional zəka və terapevtik nağıllar” mövzusunda silsilə təlimlər keçirilib. İnteraktiv məşğələlər və praktik fəaliyyətlər iştirakçıların fərdi və sosial inkişafına töhfə verib.
Bağlanış tədbirində Elm və Təhsil Nazirliyi, Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dillər Universiteti və qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələri iştirak ediblər. Layihə müddətində əldə olunan nailiyyətlər təqdim olunub, onun həyata keçirilməsinə töhfə verən tərəfdaşlara, psixoloqlara, müəllimlərə və BMTK rəhbərliyinə təşəkkür bildirilib.

“Rise with Love, Shine with Confidence” Project Concludes
The closing event of “Rise with Love, Shine with Confidence”, a project that won the 9th grant competition on Development and Innovation in Education held by the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, took place in a positive atmosphere.
Over six months, a series of training sessions on “Emotional Intelligence and Therapeutic Tales” was held to develop students’ emotional intelligence, self-awareness, empathy, communication skills and self-confidence. Interactive activities and practical exercises supported the participants’ individual and social development.
Representatives of the Ministry of Science and Education, Baku State University, Azerbaijan University of Languages and non-governmental organisations attended the closing event. The project’s achievements were presented, and appreciation was expressed to the partners, psychologists, teachers and BMTK administration who contributed to its implementation.