Səriyyə Səlimova BMTK-nın Azərbaycan dili müəllimi kimi fəaliyyətə başlayıb
Səriyyə Səlimova Bakı Modern Təhsil Kompleksinin müəllim heyətinə Azərbaycan dili müəllimi kimi qoşulub.
O, Azərbaycan Dillər Universitetində Azərbaycan dili və ədəbiyyatı üzrə bakalavr, Azərbaycan ədəbiyyatı üzrə isə magistr təhsili alıb və hər iki pilləni fərqlənmə ilə bitirib.
Dövlət və beynəlxalq məktəblərdə pedaqoji təcrübəyə malik olan Səriyyə Səlimova şagirdlərdə Azərbaycan dili və ədəbiyyatına marağın formalaşdırılmasına, onların akademik və şəxsi inkişafına dəstək verməyə xüsusi önəm verir. Onu BMTK-da salamlayırıq.

Сарийя Салимова присоединилась к команде BMEC в качестве учителя азербайджанского языка
Сарийя Салимова присоединилась к преподавательской команде Бакинского современного образовательного комплекса в качестве учителя азербайджанского языка.
Она получила степень бакалавра по азербайджанскому языку и литературе и степень магистра по азербайджанской литературе в Азербайджанском университете языков, окончив обе программы с отличием.
Имея педагогический опыт в государственных и международных школах Азербайджана, госпожа Салимова уделяет особое внимание развитию у учащихся интереса к азербайджанскому языку и литературе, а также их академическому и личностному росту. Мы рады приветствовать её в BMEC.