Təqaüd qalibi IB Diploma Proqramında təhsilini davam etdirir
Bakı Modern Təhsil Kompleksi 2025-ci il üzrə təqaüd proqramının nəticələrini açıqlayıb. Proqram IB Diploma Programme çərçivəsində 11–12-ci sinif şagirdlərini əhatə edib.
Seçim mərhələsinin nəticələrinə əsasən, Böyük Britaniyanın Orchard Park High School məktəbinin şagirdi Sofiya Kavalkova 100% təqaüd qazanaraq IB DP1 proqramına qəbul olunub. O, hazırda təhsilini həmin proqramda davam etdirir.
Kompleks bu nailiyyətin şagirdin akademik biliklərini, əzmkarlığını, məsuliyyətini və yüksək hədəflərə olan istəyini əks etdirdiyini bildirib. Yeni təqaüd proqramına müraciətlər artıq açıqdır.

Обладательница стипендии продолжает обучение по программе IB Diploma
Бакинский современный образовательный комплекс объявил результаты стипендиальной программы 2025 года, которая охватывала учащихся 11–12-х классов в рамках программы IB Diploma Programme.
По итогам отбора София Кавалкова, ученица британской школы Orchard Park High School, получила 100% стипендию и была принята на программу IB DP1. В настоящее время она продолжает обучение по этой программе.
В комплексе отметили, что это достижение отражает её академические знания, настойчивость, ответственность и стремление к высоким целям. Приём заявок на новую стипендиальную программу уже открыт.