Təqaüd qalibi IB Diploma Proqramında təhsilini davam etdirir
Bakı Modern Təhsil Kompleksi 2025-ci il üzrə təqaüd proqramının nəticələrini açıqlayıb. Proqram IB Diploma Programme çərçivəsində 11–12-ci sinif şagirdlərini əhatə edib.
Seçim mərhələsinin nəticələrinə əsasən, Böyük Britaniyanın Orchard Park High School məktəbinin şagirdi Sofiya Kavalkova 100% təqaüd qazanaraq IB DP1 proqramına qəbul olunub. O, hazırda təhsilini həmin proqramda davam etdirir.
Kompleks bu nailiyyətin şagirdin akademik biliklərini, əzmkarlığını, məsuliyyətini və yüksək hədəflərə olan istəyini əks etdirdiyini bildirib. Yeni təqaüd proqramına müraciətlər artıq açıqdır.

Scholarship Recipient Begins Studies in the IB Diploma Programme
Baku Modern Education Complex has announced the results of its 2025 scholarship programme, which covered students in Grades 11–12 within the IB Diploma Programme.
Following the selection process, Sofiya Kavalkova, a student from Orchard Park High School in the United Kingdom, received a 100% scholarship and was admitted to the IB DP1 programme. She is currently continuing her studies there.
The Complex stated that the achievement reflects her academic knowledge, perseverance, responsibility and ambition. Applications for the new scholarship programme are now open.