Şagirdlər Fibonacci Avrasiya Robot Olimpiadasına vəsiqə qazandılar
Bakı Modern Təhsil Kompleksinin şagirdləri 7–8 mart 2026-cı il tarixlərində keçirilən Fibonacci Azərbaycan Çempionatında yüksək nəticələr əldə ediblər.
I, II və III yerlərə, həmçinin münsiflər heyətinin xüsusi mükafatına layiq görülən komandalar Türkiyənin Antalya şəhərində keçiriləcək Fibonacci Avrasiya Robot Olimpiadasında Azərbaycanı və məktəbimizi təmsil edəcəklər.
Bu mərhələdə uğur qazanan iştirakçılar İtaliyanın Roma şəhərində keçiriləcək Fibonacci Dünya Çempionatının finalına vəsiqə əldə edəcəklər. Şagirdlərimizə uğurlar arzulayır və göstərilən dəstəyə görə təşəkkür edirik.

Ученики вышли на Евразийскую робототехническую олимпиаду Fibonacci
Ученики Бакинского современного образовательного комплекса показали высокие результаты на чемпионате Азербайджана Fibonacci, который прошёл 7–8 марта 2026 года.
Команды, занявшие первое, второе и третье места, а также получившие специальную награду жюри, представят Азербайджан и школу на Евразийской робототехнической олимпиаде Fibonacci в Анталье, Турция.
Участники, успешно выступившие на этом этапе, получат путёвки в финал Всемирного чемпионата Fibonacci, который состоится в Риме, Италия. Желаем нашим ученикам успехов и благодарим всех за оказанную поддержку.