Şagirdlər Təhsil Sərgisində Qlobal Universitet İmkanları ilə Tanış Olublar
Bakı Modern Təhsil Kompleksində beynəlxalq təhsil imkanlarına həsr olunmuş Xaricdə Təhsil Sərgisi təşkil olunub.
Tədbir çərçivəsində dünyanın müxtəlif ölkələrindən 30-a yaxın nüfuzlu universitetin nümayəndələri Kompleksi ziyarət edərək şagirdlərlə birbaşa görüşüblər. Görüşlər zamanı şagirdlər xaricdə təhsil imkanları, qəbul tələbləri, təqaüd proqramları və akademik istiqamətlər barədə ətraflı məlumat əldə ediblər.
Sərgi şagirdlərə beynəlxalq ali təhsil mühiti ilə yaxından tanış olmaq, gələcək təhsil planlarını formalaşdırmaq və xarici universitetlərlə birbaşa ünsiyyət qurmaq imkanı yaradıb. Bakı Modern Təhsil Kompleksi şagirdlərin qlobal dünyaya inteqrasiyasını dəstəkləməyə və onların beynəlxalq uğurlar qazanması üçün imkanlar yaratmağa davam edir.

Учащиеся познакомились с возможностями зарубежного образования на ярмарке
В Бакинском современном образовательном комплексе прошла ярмарка зарубежного образования, посвящённая международным возможностям обучения.
В рамках мероприятия комплекс посетили представители почти 30 престижных университетов из разных стран и провели непосредственные встречи с учащимися. В ходе встреч школьники получили подробную информацию о возможностях обучения за рубежом, требованиях для поступления, стипендиальных программах и академических направлениях.
Ярмарка помогла учащимся ближе познакомиться с международной средой высшего образования, сформировать планы дальнейшего обучения и напрямую пообщаться с зарубежными университетами. Бакинский современный образовательный комплекс продолжает поддерживать интеграцию учащихся в глобальный мир и создавать возможности для их международных успехов.