Şagirdlər beynəlxalq universitetlərin təhsil imkanları ilə tanış olublar
Bakı Modern Təhsil Kompleksində beynəlxalq təhsil imkanlarına həsr olunmuş Xaricdə Təhsil Sərgisi təşkil olunub.
Tədbir çərçivəsində dünyanın müxtəlif ölkələrindən 30-a yaxın nüfuzlu universitetin nümayəndələri Kompleksi ziyarət edərək şagirdlərlə birbaşa görüşüblər. Görüşlər zamanı şagirdlər xaricdə təhsil imkanları, qəbul tələbləri, təqaüd proqramları və akademik istiqamətlər barədə ətraflı məlumat əldə ediblər.
Sərgi şagirdlərə beynəlxalq ali təhsil mühiti ilə yaxından tanış olmaq, gələcək təhsil planlarını formalaşdırmaq və xarici universitetlərlə birbaşa ünsiyyət qurmaq imkanı verib. Bakı Modern Təhsil Kompleksi şagirdlərin qlobal dünyaya inteqrasiyasını dəstəkləməyə və onların beynəlxalq uğurlar qazanması üçün imkanlar yaratmağa davam edir.

Учащиеся познакомились с возможностями обучения в зарубежных университетах
В Бакинском современном образовательном комплексе прошла выставка образования за рубежом, посвящённая международным образовательным возможностям.
В рамках мероприятия комплекс посетили представители почти 30 престижных университетов из разных стран и провели встречи с учащимися. Учащиеся получили подробную информацию о возможностях обучения за рубежом, требованиях к поступлению, стипендиальных программах и академических направлениях.
Выставка помогла учащимся ближе познакомиться с международной средой высшего образования, сформировать планы на будущее обучение и напрямую пообщаться с представителями зарубежных университетов. Бакинский современный образовательный комплекс продолжает поддерживать интеграцию учащихся в глобальный мир и создавать возможности для их международных успехов.