Şagirdlərimiz Barselonada keçirilən beynəlxalq riyaziyyat olimpiadasında iştirak ediblər
2–6 iyun tarixlərində şagirdlərimiz İspaniyanın Barselona şəhərində La Salle Universitetinin ev sahibliyi ilə keçirilən Fibonacci Beynəlxalq Riyaziyyat Olimpiadasında uğurla iştirak ediblər. Onlar riyaziyyat üzrə bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirərək uğurlu nəticələr əldə ediblər.
Proqram çərçivəsində şagirdlər La Salle Universitetinin riyaziyyat və süni intellekt sahələri üzrə professorlarının keçirdiyi xüsusi təlimlərdə iştirak ediblər. Təlim proqramını uğurla başa vuran şagirdlər professorlar tərəfindən sertifikatlarla təltif olunublar.
Şagirdlər, həmçinin Barselonanın tarixi və mədəni irsi ilə tanış olub, şəhərin görməli məkanlarını ziyarət ediblər.

Ученики приняли участие в международной математической олимпиаде в Барселоне
Со 2 по 6 июня наши ученики успешно участвовали в Международной математической олимпиаде Fibonacci, организованной при поддержке Университета Ла Саль в Барселоне, Испания. Они продемонстрировали свои знания и навыки в области математики и добились успешных результатов.
В рамках программы ученики приняли участие в специальных тренингах, проведённых профессорами Университета Ла Саль в области математики и искусственного интеллекта. Успешно завершив программу, они получили сертификаты от профессоров.
Ученики также познакомились с историческим и культурным наследием Барселоны, посетив достопримечательности города.