Şagirdlərimiz Barselonada keçirilən beynəlxalq riyaziyyat olimpiadasında iştirak ediblər
2–6 iyun tarixlərində şagirdlərimiz İspaniyanın Barselona şəhərində La Salle Universitetinin ev sahibliyi ilə keçirilən Fibonacci Beynəlxalq Riyaziyyat Olimpiadasında uğurla iştirak ediblər. Onlar riyaziyyat üzrə bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirərək uğurlu nəticələr əldə ediblər.
Proqram çərçivəsində şagirdlər La Salle Universitetinin riyaziyyat və süni intellekt sahələri üzrə professorlarının keçirdiyi xüsusi təlimlərdə iştirak ediblər. Təlim proqramını uğurla başa vuran şagirdlər professorlar tərəfindən sertifikatlarla təltif olunublar.
Şagirdlər, həmçinin Barselonanın tarixi və mədəni irsi ilə tanış olub, şəhərin görməli məkanlarını ziyarət ediblər.

Students Gain International Experience at Fibonacci Mathematics Olympiad in Barcelona
From 2 to 6 June, our students successfully participated in the Fibonacci International Mathematics Olympiad, hosted by La Salle University in Barcelona, Spain. They demonstrated their knowledge and skills in mathematics and achieved successful results.
As part of the programme, the students attended special training sessions conducted by La Salle University professors in mathematics and artificial intelligence. After successfully completing the programme, they received certificates from the professors.
The students also explored Barcelona’s historical and cultural heritage by visiting notable sites across the city.