Şagirdlərimiz Barselonada beynəlxalq riyaziyyat olimpiadasında uğur qazandılar
2–6 iyun tarixlərində şagirdlərimiz İspaniyanın Barselona şəhərində La Salle Universitetinin ev sahibliyi ilə keçirilən Fibonacci Beynəlxalq Riyaziyyat Olimpiadasında uğurla iştirak etdilər.
Şagirdlərimiz riyaziyyat üzrə bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirərək uğurlu nəticələr əldə etdilər. Onlar, həmçinin, La Salle Universitetinin riyaziyyat və süni intellekt sahələri üzrə professorlarının keçirdiyi xüsusi təlimlərdə iştirak edərək yeni bilik və təcrübələr qazandılar. Təlim proqramını uğurla başa vuran şagirdlər professorlar tərəfindən sertifikatlarla təltif olundular.
Akademik fəaliyyətlərlə yanaşı, şagirdlərimiz Barselonanın tarixi və mədəni irsi ilə yaxından tanış oldular və şəhərin görməli yerlərini ziyarət etdilər.

Школьники получили международный опыт на математической олимпиаде в Барселоне
С 2 по 6 июня наши учащиеся успешно приняли участие в Международной математической олимпиаде Fibonacci, прошедшей в Барселоне, Испания, при поддержке Университета Ла Саль.
Они продемонстрировали свои знания и навыки в области математики и добились успешных результатов. Кроме того, учащиеся приняли участие в специальных тренингах, проведённых профессорами Университета Ла Саль по математике и искусственному интеллекту, получив новые знания и опыт. По завершении программы они были награждены сертификатами, представленными профессорами.
Помимо академической деятельности, учащиеся познакомились с историческим и культурным наследием Барселоны и посетили достопримечательности города.