Şagirdlərimiz Barselonada beynəlxalq riyaziyyat olimpiadasında uğur qazandılar
2–6 iyun tarixlərində şagirdlərimiz İspaniyanın Barselona şəhərində La Salle Universitetinin ev sahibliyi ilə keçirilən Fibonacci Beynəlxalq Riyaziyyat Olimpiadasında uğurla iştirak etdilər.
Şagirdlərimiz riyaziyyat üzrə bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirərək uğurlu nəticələr əldə etdilər. Onlar, həmçinin, La Salle Universitetinin riyaziyyat və süni intellekt sahələri üzrə professorlarının keçirdiyi xüsusi təlimlərdə iştirak edərək yeni bilik və təcrübələr qazandılar. Təlim proqramını uğurla başa vuran şagirdlər professorlar tərəfindən sertifikatlarla təltif olundular.
Akademik fəaliyyətlərlə yanaşı, şagirdlərimiz Barselonanın tarixi və mədəni irsi ilə yaxından tanış oldular və şəhərin görməli yerlərini ziyarət etdilər.

Students Gain International Experience at Mathematics Olympiad in Barcelona
From 2 to 6 June, our students successfully participated in the Fibonacci International Mathematics Olympiad, hosted by La Salle University in Barcelona, Spain.
They demonstrated their knowledge and skills in mathematics and achieved successful results. The students also attended special training sessions led by La Salle University professors in mathematics and artificial intelligence, gaining new knowledge and experience. After successfully completing the programme, they received certificates from the professors.
Alongside their academic activities, the students explored Barcelona’s historical and cultural heritage and visited the city’s notable landmarks.