82 nömrəli məktəbdə emosional zəka mövzusunda ustad dərsi keçirilib
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Təhsildə İnkişaf və İnnovasiyalar üzrə IX Qrant Müsabiqəsinin qalibi olan “Sevgi ilə yüksəl, özgüvənlə parla!” layihəsi çərçivəsində Nərimanov rayonu 82 nömrəli tam orta məktəbdə “Emosional Zəka və Terapevtik Nağıllar” mövzusunda ustad dərsi keçirilib.
Bakı Modern Təhsil Kompleksinin psixoloqları tərəfindən keçirilən ustad dərsində birinci sinif şagirdləri ilə nümunəvi sessiya təşkil olunub. Uşaqlar öz hisslərini tanımaq, emosiyalarını ifadə etmək, empatiya qurmaq və sağlam sosial münasibətlər formalaşdırmaq istiqamətində interaktiv fəaliyyətlərdə iştirak ediblər.
Tədbirdə Nərimanov və Nəsimi rayonlarının dövlət ümumi təhsil müəssisələrində çalışan psixoloqlar iştirak ediblər. Layihə çərçivəsində tətbiq olunan müasir metod və yanaşmalar təqdim olunub, peşəkar təcrübə mübadiləsi aparılıb və məktəb psixoloqları arasında əməkdaşlığın gücləndirilməsinə yönəlmiş müzakirələr keçirilib.

Masterclass on Emotional Intelligence Held at School No. 82
As part of the “Rise with Love, Shine with Confidence” project, which won the IX Grant Competition on Development and Innovation in Education organized by the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, a masterclass on “Emotional Intelligence and Therapeutic Tales” was successfully held at Secondary School No. 82 in Narimanov District.
Psychologists from Baku Modern Education Complex conducted a model session with first-grade students. The children took part in interactive activities focused on recognizing their feelings, expressing emotions, developing empathy and building healthy social relationships.
Psychologists from state general education institutions in Narimanov and Nasimi districts attended the event. Modern methods and approaches used in the project were presented, professional experience was shared, and discussions were held to strengthen cooperation among school psychologists.