Taylor McCarey BMEC-də tarix müəllimi və Humanitar Elmlər rəhbəri kimi fəaliyyətə başlayıb
Taylor McCarey Bakı Modern Təhsil Kompleksinin beynəlxalq müəllim heyətinə Tarix müəllimi və Humanitar Elmlər bölməsinin rəhbəri kimi qoşulub. Kanadadan olan müəllim Cənubi Koreya, İtaliya, Kolumbiya və Rusiyada 15 illik beynəlxalq pedaqoji təcrübəyə malikdir.
Taylor McCarey IB Diploma Programme, MYP, Cambridge və A-Level proqramları üzrə geniş təcrübəyə sahibdir. O, University of Edinburghda Tarix üzrə MSc dərəcəsi alıb, həmçinin University of Windsor və Southern Cross Universitydə təhsil alıb.
Onun təcrübəsi, tənqidi düşüncə, konseptual öyrənmə və qlobal düşüncəyə yönəlmiş yanaşması BMEC şagirdlərinə dəyərli bilik və perspektiv qazandıracaq.

Taylor McCarey Joins BMEC as History Teacher and Head of Humanities
Taylor McCarey has joined the international teaching team at Baku Modern Educational Complex as a History Teacher and Head of Humanities. Originally from Canada, he brings 15 years of international teaching experience from South Korea, Italy, Colombia and Russia.
Mr. McCarey has extensive experience with the IB Diploma Programme, MYP, Cambridge and A-Level curricula. He holds an MSc in History from the University of Edinburgh, as well as qualifications from the University of Windsor and Southern Cross University.
His experience and focus on critical thinking, conceptual learning and global-mindedness will contribute valuable expertise and perspective to BMEC students.